7.8 C
Skopje
вторник, март 26, 2024

ЕВЕ КОЈ СЕ НАЈСРЕЌНИТЕ ДЕНОВИ ВО МАРТ

3 март

Ова е ден кој ќе отвори нова врата кон нов свет. Бројот три ќе ни помогне да разбереме каде сме сега, каде да одиме понатаму и како да гледаме на сè што се случува околу нас. На овој ден, Универзумот во голема мера ќе го зајакне нашето шесто сетило – и индивидуално и колективно.

11 март

На овој ден Меркур преминува во знакот Овен. Дефинитивно овој ден не треба да седите мирно, да бидете во самотија и безделничење и да бидете депресивни. Ова е најважниот и најпогодниот ден во месецот. Меркур овој ден повторно ќе стане креативен, враќајќи го најголемиот дел од својата моќ. Ќе биде одличен ден за шопинг, комуникација и патување.

12 март

Венера преминува во знакот Риби. Веднаш по Меркур, Венера ќе си ја врати силата, но тоа нема да биде само денот на враќањето на оваа планета во служба, туку и денот на нејзиното брзо искачување по долг престој во деструктивниот знак Овен. На овој ден очекуваме инспирација и враќање на физичката и духовната сила. Ќе станеме попродуктивни, повесели и со бистри глави.

20 март

Рамноденицата отсекогаш била и ќе биде ден на моќта. Овој ден е многу енергетски избалансиран и пријатен. Обидете се да го поминете ова време со вашето семејство, правејќи работи што ги сакате и правејќи добро. Нека се разбуди вашата сила, нека ве придружува среќата во секоја ситуација, а вашите најблиски нека ви дадат топлина и љубов. Ви посакуваме успех во сите ваши напори во првиот пролетен месец.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести