16.8 C
Skopje
недела, март 31, 2024

Четири лица се повредени од гром во Сиднеј

Четири лица се повредени денеска околу 12.45 часот по локално време додека стоеле под дрво во близина на влезот на ботаничката градина во Сиднеј.

Медиумите јавуваат дека повредени се маж и девојка на 20-годишна возраст, како и маж и жена на 30-годишна возраст. Сите се здобиле со изгореници.

Интензивно невреме и обилните врнежи зафаќаат делови од Нов Јужен Велс, вклучувајќи го и Сиднеј, а се издаваат предупредувања за силни грмотевици низ државата.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести