25.8 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024

Трамп: Ненадејната смрт на Алексеј Навални ме направи сè повеќе свесен

„Ненадејната смрт на Алексеј Навални ме направи сè повеќе свесен за она што се случува во нашата земја. Тоа е бавна, постојана прогресија со нечесни, радикални левичарски политичари, обвинители и судии кои не водат по патот на уништување“, напиша Трамп. 

„Отворените граници, наместените избори и крајно нечесните судски одлуки ја уништуваат Америка. Ние сме нација во опаѓање“, додаде тој.

Актуелниот американски претседател Џо Бајден во петокот директно го обвини Путин за смртта на Навални во казнено-поправниот дом северно од Арктичкиот круг.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести