6.8 C
Skopje
среда, март 27, 2024

САД со дополнителни санкции против Русија поради смртта на Навални

– Веќе имаме санкции, но во процес сме на разгледување дополнителни, им рече Бајден на новинарите во Белата куќа и повтори дека го смета рускиот претседател Владимир Путин за одговорен за смртта на Навални кој почина во петокот во затвор во рускиот Арктички круг.

САД и Европската унија веќе воведоа серија санкции против Москва од почетокот на руската инвазија врз Украина на 24 февруари 2022 година.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести