6.8 C
Skopje
среда, март 27, 2024

ВМРО-ДПМНЕ: Доаѓа времето кога младиот Каевски ќе треба лично да одговори за својот стекнат имот, а потоа следува и одговорност

Му препорачуваме на Каевски да се однесува согласно актуелните состојби во државата и овие небулозни реченици, да ги прочита барем еднаш пред да се вклучи камерата.

Се надеваме дека тогаш читајќи ги на глас ќе има време да сфати колкава е трагедијата на секој слог, збор, сврзник и на крај реченици, кои ги кажува на прес конференциите.

Доаѓа времето кога Каевски ќе треба да одговори како неговата мала банкарска сметка се претвори во голема со неколку нули на крај? Како младиот Каевски стекна толкави имоти? 
А кога ќе одговори следува проверка на истото, па потоа одговорност затоа што од Каевски не се очекува ништо друго освен да лаже. А за лагата во постулатите на ВМРО-ДПМНЕ следува одговорност.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести