29.8 C
Skopje
четврток, јуни 6, 2024

Ким: Доколку непријателите се обидат да употребат сила против нашата земја, ние ќе донесеме храбра одлука

– Доколку непријателите се обидат да употребат сила против нашата земја, ние ќе донесеме храбра одлука. Нема да се двоумиме ни секунда и ќе ја промениме историјата. Ќе ја искористиме цела наша воена моќ, и таа е голема, за да го збришеме непријателот од Земјата, истакна Ким при посетата на Министерство за одбрана по повод годишнината на севернокорејската армија.

Тој не ги именува непријателите на Пјонгјанг, но Јужна Кореја ја означи како непријател број еден.

Уште еднаш повторувам, никогаш нема да водиме дијалог и преговори со Јужна Кореја, посочи Ким.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести