1.8 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024

Столтенберг: Од суштинска важност е Конгресот на САД да се согласи за продолжување на помошта за Украина

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска во Брисел изјави дека е „од суштинско значење“ американскиот Конгрес „во блиска иднина да се согласи за продолжување на поддршката за Украина“.

Според него, поддршката за Украина „не е добродетелство, се работи за нашата сопствена безбедност“.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести