15.8 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024

Нетанјаху: На пат сме до целосна победа

Израел ќе ја продолжи својата воена операција во Појасот Газа до целосна победа, а тоа може да се постигне за неколку месеци, изјави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на прес-конференција.

– На пат сме до целосна победа, а таа е блиску. Зборуваме за месеци, а не за години или децении. Израелските одбранбени сили прават чуда, рече Нетанјаху.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести