7.8 C
Skopje
понеделник, март 4, 2024

Тејлор Свифт е личност на годината

Американската пејачка Тејлор Свифт е личност на 2023 година по избор на престижниот американски магазин „Тајмс“ .

Музичката ѕвезда, чија турнеја „Ерас“ годинава заработи милијарда долари, победи во трката за личност на годината на големо натпреварување.

На крајот на ноември, заработката од нејзината турнеја ја надмина прошталната турнеја на британската музичка ѕвезда Елтон Џон.

Од крајот на пандемијата до 27 ноември 2023 година, таа одржа 151 концерт, собори музички рекорди и стана милијардерка на 33 години.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести