11.8 C
Skopje
петок, март 1, 2024

ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА: Го изневерувам дечко ми, бидејќи сум сигурна дека не е вистинскиот…

Во односите, за жал, често се случува неверство.  И, се разбира, секогаш постои причина. Тоа е, изговор.

Луѓето често се убедуваат дека имаат изговор за таква работа.

На 34-годишна жена и требало совет кој го побарала на Интернет, па ја објасни својата ситуација.

Во написот оваа девојка вели дека го изневерува своето момче затоа што не е сигурна дека тој е „вистинскиот ”

„Ние сме заедно шест години, но јас се борам со мислата дека ќе имаме деца, или ќе бидеме во брак, иако знам дека тој ме сака и ќе ме чува засекогаш. Постојано сум на страниците за средби, бидејќи се обидувам да ја пополнам празнината “, напиша таа

И покрај фактот дека таа е свесна дека тој многу ја сака, овој пар постојано се расправа и имаат доста различни интереси.

Тој, после работа, сака да седи и да се одмора додека таа организира работи. Тие готват одделно, па дури и купуваат храна одделно.

Заработува повеќе од неа, но очекува од нив да ги делат сите трошоци, па таа се прашува дали се добри едни за други.

Советот кој го добила на страницата за љубовни проблеми е дека ако се грижи за неа тоа не го прави добар партнер.

„Пристоен начин да се справите со ова е да престанете да гледате други мажи и да ја решите вашата врска со него. Додека независноста на врската е здрава, тие одделни работи што ги правите можат дополнително да ве одделат. Парите можат да предизвикаат повеќе кавги од сексот“

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести