9.8 C
Skopje
петок, март 1, 2024

Израел очекува тешки борби во втората фаза од војната

Израел очекува тешки борби во новата фаза од војната во Појасот Газа, но е отворен за „конструктивна повратна информација“ за намалување на цивилните жртви, се додека таквите совети се во согласност со поставената цел за уништување на Хамас, соопшти денеска израелската влада.

„Сега одиме напред со втората фаза. Втората фаза ќе биде тешка во воена смисла“, изјави владиниот портпарол Ејлон Леви.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести