15.8 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024

Расчистени шест тешки кражби во Прилеп, приведени две лица, одземеното вратено на сопствениците

На 04.12.2023, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп ги лишиле од слобода Е.Б.(35) и О.М.(39), двајцата од Прилеп. Тие се сомничат дека извршиле тешки кражби во возила и дека одзеле различни предмети
. Во службен разговор тие ги признале делата, а одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците.
По документирање на настаните против лицата ќе следува соодветна кривична пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести