15.8 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024

Писателката Симонида Милојковиќ во јавноста откри дека 3 пејачки биле силувани во младоста

Писателката Симонида Милојковиќ во јавноста откри дека три пејачки биле силувани во младоста, но дека за тоа молчат.

Новинарката и писателка Симонида Милојковиќ еднаш зборуваше за силувањата на сцената и откри дека три пејачки молчат за пеколот низ кој поминале, но таа не сакаше да го открие нивниот идентитет.

– Познавам многу жени кои биле силувани, ми кажаа приватно, се работи за три пејачки, многу популарни, кои ми кажаа дека ги силувале некои моќници од музичката индустрија – започна Симонида.

– Тие три жени молчат за тоа. Тие веќе имаат богати кариери. Сите тројца беа на почетокот на кариерата, беа млади и ги силуваше… Сега не смеам ни да ја кажам професијата на овие мажи, да не направи некој врска. Но, да речеме, композитор, музички уредник, свирач на хармоника – изјави неодамна Симонида во „Премиер – викенд специјал“.

– Знаеш ли зошто молчат? Молчат бидејќи не се пријавиле веднаш. Второ, многу жртви не се пријавуваат бидејќи процесот на судење е непријатен за жртвата. Тие, малолетниците, повторно се силувани, бидејќи бранителот, кој ја брани обвинетата, се обидува да ја деградира како личност, да го доведе во прашање нејзиниот морал, дали тој не би ја бранел својата клиентка. Тие се изложени на страшна тортура на суд – додаде таа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести