15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

Еве кои хороскопски знак е убедливо најдобар во кревет

Резултати во форма на различни листи објави Космополитен. Погледнете ги во продолжение:

Кои хороскопски знаци најмногу се трудат во кревет?

Одговорот е – Водолија!

Веднаш зад него се:

 • Бик
 • Риба
 • Девица
 • Лав

Кои знаци имаат најмногу партнери?

 • Девица
 • Овен
 • Бик
 • Лав
 • Риба

Кои знаци се најзадоволни од својот сексуален живот?

 • Водолија повторно!
 • Јарец
 • Вага
 • Овен
 • Бик

Резултатите од истражувањето покажале дека 21 отсто од самците сакаат да знаат што е некој во хороскоп пред да започнат врска со таа личност.

Водолија

Тие се возбудливи и непредвидливи љубовници. Ако треба да додадеме уште нешто, тоа би бил фактот дека се верни на своите партнери.

Риба

Нежни и емотивни љубовници кои живеат за да ја задоволат својата поубава половина. Секоја трета риба ужива во играњето улоги.

Овен

Овој знак сака директен сексуален однос без дополнителни украси и предигра. Не очекувајте овенот да се гушка со вас по сексуалниот однос ниту да ја продолжи предиграта.

Бик

Брзиот секс не е за нив. Биковите се страсни љубовници кои сакаат да го истражуваат телото на партнерот. Според резултатите од истражувањето, тие купуваат секс играчки повеќе од кој било друг знак.

Рак

Овој знак повеќе сака да има сексуални односи со личност со која чувствува силна емотивна врска. Раковите се најсензуалните љубовници во хороскопот.

Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието. Опсипете ги со комплименти и ќе ви подарат ноќ која нема да ја заборавите.

Девица

Вредни љубовници кои бараат совршенство во спалната соба. За нив нема изненадувања кога се во прашање сексуалните односи, подготвени се на се за да добијат задоволство.

Вага

Креативни љубовници кои сексот го гледаат како искуство на споделување и поврзување со партнерот.

Скорпија

Интензивна, емотивна, страсна и малку мистериозна скорпија може да биде посесивна. Овој знак има многу интензивен сексуален апетит.

Стрелец

Стрелците уживаат во сексот набрзина, не ја сакаат рутината и многу брзо се им здосадува.

Јарец

Тие се сметаат себеси за темелни љубовници. Одлични се во планирањето и експериментирањето во кревет.

Хороскопскиот знак кој ја понесе ласкавата титула најдобар во кревет е водолијата.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести