6.8 C
Skopje
понеделник, февруари 19, 2024

Дојави за бомби во 6 белградски училишта

-Најчеста мета во претходниот период беа основните и средните училишта, факултетите и аеродромот „Никола Тесла“, изјави Царан за РТС.

-Пристапот е плански, се проверува сектор по сектор и се внимава на сите сомнителни предмети, предмети кои не припаѓаат на тој простор или лица кои престојуваат во тој простор, како кога во вашето ТВ студио да има ранец кој не му припаѓа никому од тимот, објасни Каран на РТС.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести