7.8 C
Skopje
понеделник, март 4, 2024

Хамас: Нема понатамошни преговори за заложници бидејќи војната во Газа продолжи

Израелската армија изминатиот викенд извести шест израелски семејства на заложници дека нивните роднини повеќе не се живи.

Хамас соопшти дека ќе ги продолжи преговорите за ослободување на нови заложници само по завршувањето на војната во Газа, пренесе ДПА.

Салех ал-Арури, лидер на Хамас, денеска изјави дека меѓу преостанатите заложници има само мажи кои служеле во армијата и војници.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести