3.8 C
Skopje
понеделник, март 4, 2024

Ирански хакери упаднале во системите на повеќе организации во САД

Хакери поврзани со Иран упаднаа во повеќе организации во САД, соопштија ФБИ, Агенцијата за заштита на животната средина, Агенцијата за кибер безбедност и инфраструктурна за безбедност (CISA) и израелската Национална кибер дирекција.

Тие не кажаа колку организации биле хакирани, а во нападнатите институции се вклучени оние за „производство на енергија, храна, пијалаци и здравствена заштита“.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести