3.8 C
Skopje
понеделник, март 4, 2024

Израел: ИДФ гаѓа нови области во Појасот Газа

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант изјави дека израелските одбранбени сили (ИДФ) ги напаѓаат областите на Појасот Газа кои не биле мета од почетокот на војната и ги предупредуваат високите команданти на Хамас во јужниот дел на Појасот.

– Последниве два дена работиме и на области каде што не сме работеле во последниот месец и тоа ќе се интензивира. Оваа акција ќе допре до секоја област до која треба да се дојде. Одиме на целосна елиминација на организацијата Хамас, им рекол Галант на резервистите во близина на границата со Појасот Газа, пишува „Тајмс оф Израел“.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести