0.8 C
Skopje
недела, февруари 18, 2024

СДСМ: Блокадата на европскиот пат има име и презиме: ДПМНЕ и Мицкоски

Блокадата на европскиот пат на државата и европските има име и презиме: ДПМНЕ и Мицкоски.

ДПМНЕ и Мицкоски сакаат да ја турнат земјата и ги граѓаните во нова изолација и неизвесност, економско назадување.

Лагите на опозицијата за бугаризација, асимилација, губење на македонскиот јазик и идентитет, целосно потонаа. Ниту има бугарски диктат – преговарачката рамка е поддржана од сите 27 земји членки на Унијата.

Од донесувањето на уставните измени зависи отворањето на поглавјата во преговорите со ЕУ, откако ќе заврши скринигот на почетокот на наредниот месец.

Европската иднина носи европски стандарди, повисоки плати и пензии, отворен пазар од 500 милиони жители за македонските компании, пристап до европските фондови.

Блокадите без аргументи на ДПМНЕ се на директна штета на државата и на народот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести