0.8 C
Skopje
вторник, ноември 21, 2023

Шолц: Путин мора да го направи првиот чекор

-Тој мора да ги повлече војниците, рече Шолц за време на посетата на Нутетал, во сојузната покраина Бранденбург, пренесоа британските медиуми.

Германскиот канцелар беше дециден дека во моментов нема знаци дека тоа се случува.

-Путин не смее да успее во својата цел, со употреби сила да анектира делови од соседна земја, рече Шолц.

Тој уште еднаш изрази уверување дека Германија ќе и помага на Украина во нејзината одбрана од руската агресија, се додека тоа е потребно.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img