5.8 C
Skopje
сабота, февруари 17, 2024

СДСМ: Виде народот со Левица и ДПМНЕ каков хаос следи, тие се лонче и капаче

Целата македонска јавност виде со Левица и ДПМНЕ каков хаос следи, тие се лонче и капаче.

Дивеењето на Левица во Собранието е потврда на она што го говориме цело време.

Со Левица и нивниот коалициски партнер ДПМНЕ можни се само инциденти, насилства и хаос.

Односот на Левица и ДПМНЕ кон Собранието е однос кон државата, однос кон граѓаните.

За дивеењето мора да им одговорност од пратениците на Левица. Очекуваме надлежно јавното обвинителство веднаш да поднесе соодветни кривични пријави.

СДСМ нема да дозволи сценаријата на проруската Левица и нивните коалициски партнери да успеат.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести