3.8 C
Skopje
понеделник, ноември 20, 2023

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува EMSC.

Епицентарот бил на 20 километри северозападно од Никшиќ.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img