16.8 C
Skopje
вторник, јуни 11, 2024

5 неодоливи парфеми кои мирисаат од утро до вечер

Без разлика дали преферирате мирисни, освежителни, ориентални или дрвенести мириси, во листата на долготрајни парфеми, сигурно ќе најдете нов омилен кој ќе ве придружува цел ден.

Потрагата по идеалниот парфем никогаш не е лесна и секогаш треба да се земат предвид неколку фактори.

Треба да размислите за која пригода ви е потребен парфем, па дали е тоа мирис за секој ден или можеби за вечерни и специјални прилики. Понатаму, во морето од мириси, треба да ја најдете таа идеална мешавина на ноти што совршено ќе мириса на нашата кожа, а секогаш постои и факторот цена.

Конечно, важно е и парфемот што подолго да остане на кожата, односно да не испари веќе по неколку часа нанесување. Идеално, би траел цел ден и би ги издржал сите предизвици со кои се соочувате во текот на денот.

Без разлика дали преферирате мирисни, освежителни, ориентални или дрвенести мириси, во листата на долготрајни парфеми, сигурно ќе најдете нов омилен кој ќе ве придружува цел ден.

Le Labo Rose 31 Eau De Parfum

Gucci Bloom Eau de Parfum

Maison Margiela ‘Replica’ By The Fireplace

Chanel Gabrielle Eau de Parfum

Dolce & Gabbana The Only One

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести