4.8 C
Skopje
недела, ноември 19, 2023

Унгарската влада достави до Парламентот предлог за нова програма „Златна виза“

Унгарската влада достави до Парламентот предлог за нова програма „Златна виза“ како дел од нацрт-законот со кој се регулира имиграцијата на лица од трети земји во Унгарија.

Предлог-законот ја воведува категоријата „виза за гостин-инвеститор“, односно за луѓе кои доаѓаат во Унгарија и се поврзани со проекти кои имаат статус на „стратешки важна инвестиција“.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img