5.8 C
Skopje
сабота, февруари 17, 2024

СДСМ: Инвестираме во современа инфраструктура и се грижи за ранливите

СДСМ инвестира во современа инфраструктура но се грижи и за ранливите граѓани.

Во изминатите четири години, изградени се или се во фаза на изградба повеќе од 860 социјални станови низ целата држава.

Најголемата социјална зграда, дом за 312 семејства, се наоѓа во општина Бутел.

Инвестиција вредна речиси 10 милиони евра на Владата на СДСМ, со единствена цел, да се помогне на деца без родители, на самохрани родители, лица со попреченост, на оние на коишто им е неопходен дом.

За СДСМ сите се важни, грижата за сите е важна.

Ако се направи споредба со времето на ДПМНЕ, вредноста на оваа зграда од 10 милиони евра е еднаква на 4 лава – споменици од Скопје 2014.

Тоа е суштината разлика помеѓу СДСМ и ДПМНЕ.

СДСМ се грижи за подобар живот на граѓаните, ДПМНЕ за спомениците.

СДСМ не сади палми и жални врби во Вардар, туку вложува во потребите на граѓаните.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести