20.8 C
Skopje
сабота, јуни 8, 2024

ЕВЕ КОИ СЕ ИДЕАЛНИ МАЖИ ЗА БРАК

Бик:

Сигурен, искрен и романтичен во душа, мажот Бик знае како да покаже љубов и да ја усреќи својата сопруга. Тој бара стабилност во врските и тоа е она што најмногу го инспирира. Секогаш ќе ве држи до себе, ќе се грижи за вас и ќе ве гали.

Лав:

Мажот Лав е лојален до сржта и има длабоко чувство за разбирање за својата партнерка. Тој сака да се восхитува и да ја опсипува својата сакана со внимание и со многу наклонетост. Лавовите ќе ги разгалат своите сопруги со тоа што ќе им подарат многу подароци, ќе ги однесат на шопинг или дури и ќе планираат заедничко патување! Тие се голема поддршка за партнерот.

Рак:

Машките Ракови сакаат се што е поврзано со љубовта, а времето поминато со нив е секогаш забавно. Тие се многу емотивни и приврзани. Сакаат да ја опсипуваат партнерката со љубов и да поминуваат квалитетно време со неа. Искрени се, весели и позитивни, би направиле се за да ја усреќат својата сакана.

Риби:

Мажите Риби сакаат да ги задоволуваат своите соседи. Никогаш не им е проблем да се потрудат да го усреќат партнерот. Покрај нив, жената секогаш се чувствува сакана и ценета. Таа ќе се погрижи тие секогаш да бидат тука за неа како столбови на сила и поддршка. Подготвени се и да бидат рамо за плачење и поддршка во тешките моменти.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести