2.8 C
Skopje
недела, ноември 19, 2023

Вучиќ: Националниот стадион готов на 1 декември 2026 година

Српскиот претседател, Александар Вучиќ за време на обиколката на новиот стадион „Краљевица“ во Заечар, придружуван од претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, го наведе рокот до кој ќе биде завршен новиот национален стадион во Сурчин-Белград, јави дописникот на МИА.

Претседателот на Србија одговорајќи на прашањето кога може Србија да очекува големо натпреварување на кое организатор ќе биде земјата изјави дека за тоа е потребна подобра инфраструктура и завршен национален стадион.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img