4.8 C
Skopje
недела, ноември 19, 2023

Белгиските безбедносни служби следат повеќе од 600 наводни џихадисти

Одговорноста за неговите постапки ја презеде терористичката група ИД. Во 2016 година, истата група ја презеде одговорноста за нападите на аеродромот и метрото во главниот град на Белгија.

Белгиските безбедносни служби следат 652 опасни лица, од кои повеќето се поврзани со џихадизам, објавија локалните медиуми, повикувајќи се на официјални податоци. Се забележува дека во последно време има зголемување на бројот на случаи на онлајн радикализација.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img