3.8 C
Skopje
петок, декември 8, 2023

Снуп Дог се откажa од пушењето марихуана

Неговата одлука ги изненади следбениците бидејќи во текот на кариерата отворено зборуваше за својата љубов кон марихуаната, а некои дури беа тажни што Снуп ја донел оваа одлука.

Популарниот рапер Снуп Дог на својот Инстаграм објави дека се откажува од пушењето марихуана.

„По долго размислување и дискусија со моето семејство, решив да се откажам од пушењето. Ве молам почитувајте ја мојата приватност во овој момент“, напиша 52-годишниот музичар во објавата на Инстаграм.

Неговата одлука ги изненади следбениците бидејќи во текот на кариерата отворено зборуваше за својата љубов кон марихуаната, а некои дури беа тажни што Снуп ја донел оваа одлука.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img