3.8 C
Skopje
вторник, декември 5, 2023

Мицотакис: Субвенции за домаќинствата што се греат на струја

Субвенции за домаќинствата кои се греат на струја, најави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на денешната владина седница, како дел од новите мерки што се разгледуваат за поддршка на граѓаните во справувањето со високите цените, јави дописничката на МИА од Атина.

На почетокот на седницата, грчкиот премиер истакна дека нивниот „компас постојано укажува на реформи“ и посочи дека она што го најавил од Меѓународниот саем во Солун за борбата против даночното затајување „сега добива форма на закон“.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img