15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

Момче пронајде порака во шише која длабоко го потресе

Норвежанката Ида Ходнебо (36) заедно со нејзиниот син Талак (7) шетала по должината на брегот на морето кога во еден момент шише со порака и го одвлекло вниманието.

Нејзиниот син кој го подигнал шишето инсистирал на тоа да тој, а не неговата мајка, ја прочита пораката.

Сепак, кога завршил со читање, заплакал.

„Пораката во шишето е испратена од Англија, а нејзин автор е десетгодишната Лили Картер. Таа го испратила во јули 2020 година, во надеж дека коронавирусот наскоро ќе исчезне. Таа напишала дека е осамена, дека и недостигаат нејзините пријатели, баба и дедо и дека би сакала некој да ја гушне“, изјави Ида за норвешките медиуми.

Таа додаде дека сметала дека тоа е шега и не е вистинска порака во шише, но кога ја видела реакцијата на нејзиниот син, знаела дека има нешто сериозно и емотивно во тоа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести