15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

ЛУДОСТ! Еве какви казни смислуваат жените кога се лути на мажите

Веќе знаеме дека дури и во најголемите љубови, добри односи и прекрасни бракови, постојат повремени ситуации во кои едниот партнер се лути на другиот. Понекогаш сè се решава брзо, но понекогаш во тој гнев, партнерите користат ситни „казни“. А, некои дури објавуваат на социјалните мрежи.

  1. Мојот сопруг ме изнервира денес, па му реков дека едвај чекам да видам што планира за нашиот посебен ден утре. Нема ништо посебно за утре, но е посебно да го гледам како паничи
  2. Се скаравме со сопругот за телевизорот. Преземав апликацијата за далечински управувач и му го исклучував на секој час. Сега мисли дека имаме духови во куќата.
  3. Знам дека не е убаво, но кога сум лут на сопругата и сакам да и покажам, секогаш отворам ново шише со некои зачини, иако веќе имаме отворено.
  4. Мојот сопруг ме налути, па истурив вода на подот пред машината за миење садови додека тој не гледаше. Ја поправаше два часа.
  5. Кога сум лут на мојата девојка, само и велам дека видов огромен пајак во дома и го оставив жив.
  6. Мојот сопруг е опседнат со нашиот нов автомобил и сака тој да биде совршено чист цело време. Јас секогаш носам шише со светки во случај да ме налути.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести