15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

Епл објави дека проблемите со прегревање на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber.

Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави дека работи на ажурирање на системот iOS17 што работи на уредите Ајфон 15 за да спречи уредите да не станат непријатно жешки додека работат со тие апликации.

Инстаграм, во сопственост на Мета платформи, претходно оваа недела ја измени апликацијата за социјални медиуми за да спречи прегревање на уредите Ајфон 15.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести