15.8 C
Skopje
недела, јуни 16, 2024

Рускиот апелационен суд ја потврди пресудата на Навални за екстремизам

Рускиот апелационен суд ја потврди пресудата за екстремизам на опозицискиот лидер Алексеј Навални, отфрлајќи ги аргументите на одбраната кои се жалат на казната. Тоа значи дека Навални ќе биде испратен во затворска колонија со уште потешки услови, пренесоа светските агенции.

-Судот ја разгледа жалбата на одбраната на Алексеј Навални и Даниел Холодни и одлучи да ја остави првостепената одлука непроменета, се вели во одлуката на судот, цитирана од руските медиуми. Времето што Навални веќе го помина во притвор ќе се брои како еден ден за еден ден.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести