3.8 C
Skopje
петок, декември 8, 2023

НОВИ ПРОБЛЕМИ: Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против Шакира

Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против колумбиската пејачка Шакира, обвинувајќи ја за измама на државата од 6,6 милиони евра во 2018 година.

-Познатата кралица на латино попот веќе треба да оди на суд во ноември во Барселона за случајот со неплаќање даноци во висина од 14,5 милиони евра за периодот 2012-14 година, објави Ројтерс.

Иако таа негира дека сторила нешто лошо, таа може да биде осудена на осум години затвор.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img