27.8 C
Skopje
среда, јуни 12, 2024

Вагнер продолжува со своите активности во Африка и Белорусија

Во соопштението на социјалните мрежи на компанијата Конкорд, за која се знае дека му припаѓала на Пригожин, се наведува дека платеничката група продолжува да работи во Африка и Белорусија.

Затворање на компанијата не доаѓа предвид. Командата на приватната воена компанија продолжува со извршување на сите доделени работи и раководење со фирмата“, се вели во соопштението. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести