11.8 C
Skopje
четврток, февруари 29, 2024

Повеќе од десет проценти од Јапонците се постари од 80 години

Повеќе од десет проценти од Јапонците се постари од 80 години, статистика до која се дојде за првпат, покажуваат податоците што ги објави Владата на Јапонија, земја која се бори против стареењето на населението.

Владата ги објави овие податоци пред празникот посветен на „старите лица“ (оние над 65 години).

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести