18.8 C
Skopje
вторник, септември 19, 2023

90 санкции за сообраќајни прекршоци на територија на СВР Битола

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (18.09.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 90 возачи, меѓу кои 23 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 16 мерки за возење без возачка дозвола, 3 возачи за управување под дејство на алкохол, 19 санкции за непрописно паркирање. Изречени се шест санкции за користење на мобилен телефон при возење…
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img