28.8 C
Skopje
понеделник, јуни 3, 2024

Приведено лице од тетовско по распишана потерница

На 18.09.2023 околу 17.30 часот во тетовско Синичане, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 56-годишниот С.Е. од ова село.
Тој бил баран по потерница врз основа на судска наредба, за издржување на казна затвор од една година за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.
Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести