28.8 C
Skopje
понеделник, септември 18, 2023

Ердоган: Шведска не ги исполни ветувањата што ги даде

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека ветувањата што Шведска и ги даде на Анкара за време на процесот за влез во НАТО се уште не се исполнети.

Тој додаде дека одлуката ќе остане во турскиот парламент.

„Терористичките акции на улиците на Стокхолм продолжуваат. Ветувањата што ни беа дадени не се одржаа. Ќе видиме каков став ќе заземе мојот парламент“, рече Ердоган.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img