3.8 C
Skopje
понеделник, март 4, 2024

Астролозите открија кои се најголемите ривали во хороскопот и во животот

Иако идејата за љубов и разбирање е прекрасна во теорија, работите едноставно не функционираат така во реалниот свет. Луѓето се сакаат и мразат, па дури имаат и смртни непријатели.

Додека некои од овие чувства еден кон друг може да се обвинат за едни со други постапки или зборови, голем дел од нив може да се обвинат и на типот на личност на кој припаѓа секој од нас. А голем дел од нашата личност, сакале или не, ја добиваме од хороскопскиот знак, ѕвездата под која сме родени.

Ако не знаете кого да изберете за КУМ, изберете ги: Овие знаци ќе бидат со ВАС цел живот, оваа улога ја сметаат за СВЕТА.

Во зависност од специфичните особини на личноста на знакот, на кои влијае датумот на раѓање, како и нивниот елемент, астролошки модалитет и други места во нивната натална карта, постојат и оние хороскопски знаци со кои нема да се согласувате добро. На пример, Ракот и Рибите, Близнаците и Скорпијата, Вагата и Девицата, Стрелецот и Јарецот генерално не се согласуваат, но тие не се нужно смртни непријатели.

А доколку се прашувате кој хороскопски знак е ваш апсолутен непријател кој би било мудро да го избегнете како чумата, порталот „Вашето танго“ го истакнува следново.

Близнаци и Близнаци

Ако некогаш постоел знак кој не може да се издржи себеси, тоа се Близнаците. Две личности обвиткани во еден знак, но чекорат по тенка линија помеѓу разумот и лудилото – тоа се Близнаците. А кога имате двајца Близнаци, имате две можни ситуации: најдобри пријатели или непријатели доживотно или подолго. Нема сива зона кога се во прашање.

Шкорпија и Водолија

Ако бидеме целосно искрени, Шкорпијата навистина нема пријатели во Зодијакот затоа што, па… така функционира Шкорпијата.

Но, ако сакаме да го намалиме на еден знак дека Шкорпијата едноставно не може да издржи и само плука оган – тоа би била Водолија. Проблемот е што Водолијата е толку опуштена, толку отворена и толку чудна што ја излудува Скорпијата. Всушност, гневот на Шкорпијата кон Водолијата е толку очигледен што тоа е единствениот знак дека ниту Водолијата навистина не може да издржи, што во суштина ги прави пар од пеколот.

Вага и Овен

Иако Вагите можеби не се толку слободоумни како Водолиите, тие имаат тенденција да ги држат главите во облаците, без грижа во светот. Во нивниот свет сè е убаво, а рамнотежата е клучна.

Додека таквиот пристап може да работи со други знаци, во контакт со Овен неизбежно ќе доведе до конфликт. Судирот на две личности – енергичниот знак кој сака да го зачува мирот по секоја цена, против тврдоглавиот знак кој е секогаш во право – практично значи војна од светски размери. Но, иако тие се, во најголем дел, смртни непријатели, тие се почитуваат едни со други затоа што се разбираат на начин на кој другите знаци не се разбираат.

Лав и Бик

Иако Лавот и Бикот би можеле да направат одличен пар бидејќи спротивностите се привлекуваат, дури и да се дружат е тешко за овие двајца. Потребата на Лавот да биде лојален е во целосна спротивност со потребата на Бикот да направи се што треба да се направи за да го добие она што го сака. Исто така, ниту храброста на Лавот ниту тврдоглавоста на Бикот не се мешаат многу добро.

Тие се всушност премногу слични, а сепак светови се одвоени.

Рак и Риби

И Ракот и Рибите се многу чувствителни парови. Секој од нив е толку чувствителен што би можел да се опише како „пречувствителен“, поради што има смисла да бидат пријатели. Не е тоа? Погрешно.

И покрај тоа што се еднакви по својата чувствителност, начинот на кој ги покажуваат чувствата ги раздвојува целосно. Додека Раковите претпочитаат да ги задржат своите чувства внатре, Рибите дозволуваат се што чувствуваат надвор, не избегнувајќи да им кажат на сите што чувствуваат. Еве зошто овие два хороскопски знаци не се поднесуваат еден со друг. Тие едноставно не можат да го поднесат начинот на кој другиот се справува со нивните емоции.

Овен и Овен

Близнаците не се единствениот знак во Зодијакот кој не може да се справи со себе. Уште посмртоносна комбинација од двајца Близнаци се двајца Овни.

Зошто? Затоа што кога имате двајца Овени заедно, ниту еден од нив нема да се повлече или да признае дека грешат, тогаш имате целосна катастрофа. Овие двајца би можеле да се мразат со децении и децении…

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести