24.8 C
Skopje
четврток, септември 14, 2023

Обвинение против Милорад Додик

Тие се товарат за кривично дело „неспроведување на одлуката на високиот претставник“ на меѓународната заедница во БиХ, Кристијан Шмит. Обвинителството на Босна и Херцеговина го поднесе обвинението пред 20 дена, но судот го врати на ревизија. Во меѓувреме, барањето на Додик за изземање на судијката Јасмин-Ќосиќ Дедовиќ беше одбиено.

Додик уште еднаш повтори дека не го признава високиот претставник Кристијан Шмит и дека тој не е добредојден во Република Српска.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img