9.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

Франција ја забрани продажбата на Ајфон 12 поради големото зрачење

Француските регулатори денеска му наложија на Епл да ја запре продажбата на Ајфон 12 поради емитување премногу електромагнетно зрачење и да ги повлече постоечките телефони.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести