9.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

Еве кои 10 имиња се најпопуларни за кучиња

Луна

Луна значи Месечина и е името на популарниот лик во Хари Потер – Луна Лавгуд.

Макс

Скратено од Максимилијан, што значи најголем. Името стана популарно по објавувањето на Гладијатор на Ридли Скот во 2000 година, со Расел Кроу во главната улога.

Бела

На италијански значи убава, а сегашната популарност на името може да има врска со Белиот лебед од сагата „Самрак“.

Лола

Ова обично женско име на шпански е скратена форма на името Долорес, што значи тага.

Моли

Моли е име кое често се користи. Беше популаризирано во филмот за волшебникот Хари Потер.

Чарли

Ова име значи слободен човек. Популарните ликови по име Чарли вклучуваат Чарли Браун или Чарли Харпер од Два и пол мажи, кој го игра актерот Чарли Шин.

Бади

Бади првично беше прекар за пријател, а потоа стана независно име.

Роки

Ова име стана популарно благодарение на Роки Балбоа.

Џек

Традиционалното англиско име Џек значи дека Бог е милостив.

Луси

Луси доаѓа од латинското име Lucius, што потекнува од зборот lux, што значи светлина.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести