18.8 C
Skopje
сабота, мај 11, 2024

Еве како изгледал Жељко Самарџиќ пред 40 години (ФОТО)

Пејачот Жељко Самарџиќ важи за миленик на жените кои се најголем дел од публиката на сите негови настапи и концерти.

Роден е на 3-ти октомври 1955 година во Мостар, а по избувнувањето на војната, како бегалец заминал во Белград, каде што започнува неговата музичка кариера.

Успехот секогаш го градеше исклучиво со квалитетни песни, а не со скандали, а за приватниот живот ретко зборува.

Познато е дека со децении е во брак со Маја со која има три ќерки Соња, Даниела и Миња, а Миња тргнала по неговите стапки и се занимава со музика.

Во една прилика на социјалните мрежи беше објавена фотографија од Жељко направена пред околу 40 години, кога имаше сосема поинаков стил. Многумина коментираат дека пејачот изгледа подобро со годините, но и дека отсекогаш бил џентлмен.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести