3.8 C
Skopje
понеделник, март 4, 2024

Посебен режим на сообраќај во Скопје на 12.09.2023 (вторник)

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 12.09.2023 година (вторник), во периодот од 10.00 до 12.00 часот, поради одржување на протест пред Владата на Република Северна Македонија, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот во централното градско подрачје на град Скопје. 

Од тие причини, Министерството за внатрешни работи апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите што ќе ги даваат униформираните полициски службеници по сообраќајницата каде што ќе се одвива протестот со цел безбедно и непречено одвивање на сообраќајот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести