13.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

Во Аризона измерена температура од 43,3 степени Целзиусови

Во Феникс, Аризона синоќа повторно беше измерена температура од 43,3 степени Целзиусови, со што се урива претходниот рекорд за најжешко лето.

Оваа температура била измерена 54 денови по ред, надминувајќи го претходниот рекорд од 53 денови по ред со толку висока температура.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести