3.8 C
Skopje
вторник, декември 5, 2023

Пендаровски положи цвеќе по повод 8 Септември – Денот на независноста

По повод 8 Септември – Денот на независноста, претседателот Стево Пендаровски оддаде почит и положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на државата Киро Глигоров и Борис Трајковски, во Алејата на великаните на Градските гробишта Бутел.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img