22.8 C
Skopje
среда, септември 6, 2023

Приведен разбојник од Скопје, одреден му е притвор

СВР Скопје – Полициска станица Аеродром поднесе кривична пријава против Т.С.(47) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. Имено, по преземени мерки и активности во координација со Основното јавно обвинителство Скопје, утврдено е дека на 04.09.2023 со закана кон вработената одзел пари од продажен објект на подрачје на Аеродром. На 05.09.2023 во 04.30 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода, по што било изведен пред судија на претходна постапка, кој му определил мерка притвор во траење од 30 дена.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img