29.8 C
Skopje
среда, јуни 5, 2024

Почина маж, се превртел возејќи трактор

На 04.09.2023 во 14:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Дабиле, струмичко, П.Б.(75) од село Дабиле, управувајки трактор „имт“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над тракторот и се превртел.

Од здобиените повреди П.Б. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Струмица.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести